Penzion Orlov - Výlety

Rychlá navigace

  1. Orlov

  2. Brdy

  3. Houbaření

  4. Svatá Hora

  5. Hornické muzeum

 

Orlov

Neláká vás pobyt u moře a dáváte přednost nádherné české krajině? Rádi se touláte po lese a podnikáte pěší túry? V tajuplné a nedotčené přírodě, kterou se mohou pyšnit Střední Brdy, si s celou rodinou či blízkými přáteli užijete víkend nebo dovolenou přesně podle svých představ. Penzion Orlov vám za skvělé ceny nabízí útulné ubytování a potřebné zázemí pro váš odpočinek, sportovní vyžití či výpravy za poznáním okolí. Těšíme se, že si u nás odpočinete a prožijete spoustu hezkých zážitků.

Výlety pěšky i na kolech

Osada Orlov, kterou naleznete v podhůří samého středu Brd, je všem zájemcům k dispozici celoročně. Naše osada, jež je dnes součástí města Příbram, má bohatou historii. Vznikla už v dobách předhusitských a lze se domnívat, že její název pochází z obecného jména orel. Tento dravec totiž ve zdejších hlubokých a tajemných lesích od nepaměti hnízdíval. Přijeďte k nám – a dozvíte se víc! Během vašich toulek nebo výletů na kolech se s brdskými hvozdy můžete blíže seznámit a také se dozvědět řadu zajímavých informací o původu naší osady. Brdy jsou skvělým místem, kde je možné vhodit všechny starosti za hlavu, odpočinout si a načerpat nové síly.

U nás se líbí turistům i houbařům

Ubytování Orlov je ideálním zázemím jak pro rodiny s dětmi, tak i partu přátel nebo kolektiv vaší firmy. Z našeho penzionu lze „vyrážet“ na kratší procházky, ale i dobrodružné výlety. Všem hostům je k dispozici parkoviště přímo před penzionem a také mohou využívat úschovnu kol. Penzion Orlov je vybaven v selském stylu a skvěle souzní s podhorským charakterem zdejší krajiny. Osada je celoročně rájem pro všechny vyznavače pěší turistiky nebo cykloturistiky – a v zimě k nám rádi zavítají vášniví běžkaři. Brdy a místní lesy jsou navíc ideálním místem i pro houbaře a sběrače lesních plodin.

Kam se můžete vypravit?

Pokud využijete ubytování Orlov, můžete odsud vyrážet na výlety se zajímavým cílem. Co takhle absolvovat třeba s vašimi přáteli výstup na vrcholy Třemošná a Tok? Nebo si s rodinou můžete prohlédnout zříceninu hradu Valdek a zjistit, co je pravdy na tom, že i tento hrad měl svou Bílou paní. Navštívit můžete i Padrťské rybníky, které jsou skutečně pohádkovým skvostem zdejší krajiny. A za prohlídku stojí také vodní nádrže Pilská a Lázská. Předem je jisté, že se na žádném z výletů rozhodně nebudete nudit!

Brdy

Patříte k milovníkům turistiky a rádi poznáváte zajímavá zákoutí naší republiky? Pak neváhejte zavítat, s rodinou nebo přáteli, do tajuplných brdských hvozdů. Můžete zde strávit hezký víkend nebo delší dovolenou. Útulné ubytování si lze rezervovat v našem penzionu, odkud je možné vyrážet na výlety a toulky po nádherné krajině, včetně brdských lesů. Penzion Příbram je ideálním místem, kde se mohou konat také školení či semináře vašich zaměstnanců, kteří se poté odreagují třeba na procházce či výletu do blízkého okolí.

Cykloturistika i pěší túry

Ubytování Příbram nabízí komfortní zázemí vyznavačům pěší turistiky i všem hostům, kteří holdují cykloturistice. S sebou k nám můžete vzít i svého čtyřnohého přítele – a na toulky může vyrážet s vámi. Střední Brdy mají v oblibě příznivci procházek i delších túr, a možná vás překvapí, že zdejší lesy jsou doslova protkány stovkami kilometrů tras pro cyklisty. Pokud k nám zavítáte, jistě vás zláká projížďka po cyklostezce Greenway – Vídeň 8190. Také pěší turisté se u nás neztratí, vše je perfektně značeno.  

Poznejte brdské hvozdy

Penzion Příbram leží v podhůří centrální části Brd. Krásnou a nedotčenou přírodu, včetně turistických atrakcí, tedy budete mít na dosah ruky. Jestliže svou dovolenou nejraději trávíte v klidu a ničím nerušeném prostředí, brdské lesy jsou pro vás tou pravou rekreací. Zdejší hvozdy jsou husté, vlhké a pramenité. Krajina je protkána malými potůčky i čistými potoky, a při svých toulkách můžete často narazit na půvabné studánky, které se dodnes mohou pyšnit vodou výtečné chuti.

Známé vodní nádrže i bezejmenné rybníčky

Ubytování Příbram je ideálním zázemím pro pobyt rodin s dětmi. Se svými potomky můžete na prodloužený víkend nebo třeba celý týden opustit ruch velkoměsta a společně prozkoumat zdejší pohádkovou krajinu. S bezejmennými rybníky, roztroušenými po Středních Brdech, i známými vodními nádržemi (Láz, Pilská, Octárna). Skvělým cílem vašeho výletu může být také kouzelný Padrťský rybník.

Brdy jsou členitou vrchovinou a za zmínku stojí, že se jedná o jedno z nejméně civilizací ovlivněných míst v naší republice. Vezmete-li si s sebou horská kola, užijete si báječnou dovolenou, a v našem penzionu je vám samozřejmě k dispozici praktická úschovna kol. Přímo před objektem je vybudováno také parkoviště, odkud můžete svým vozem vyrážet do vzdálenějšího okolí.

Houbaření

Trávíte rádi dovolenou aktivně? Nebo často o víkendech vyrážíte do lesů, které jsou rájem pro vášnivé houbaře? V tom případě pro vás máme skvělý tip! Navštivte Penzion Orlov, který vám poskytne pohodlné zázemí pro výlety do nádherných brdských lesů. Ať už vyrazíte za sběrem oblíbených hub nebo různých lesních plodin, včetně brusinek i borůvek. Pobyt v krajině hustých hvozdů se spoustou průzračných potoků a čistých studánek je ideální pro rodiny s dětmi nebo partu kamarádů. Levné ubytování si u nás může rezervovat i jednotlivec, a přijímáme také objednávky například pro pobyt vašich zaměstnanců.

Území s nedotčenou přírodou

Střední Brdy jsou jedním z posledních míst v naší republice, která jsou civilizací dosud nejméně dotčená. Proto jsou brdské hvozdy vyhledávány nadšenými turisty i milovníky houbaření. Pokud do osady Orlov zavítáte, v klidu a vzdáleni ruchu velkoměst se můžete věnovat sběru hub i lesních plodin. To vše si vaše rodina může zpestřit výlety, při nichž lze navštívit různé turistické zajímavosti. Vyrážet za poznáním okolí je možné pěšky po značených trasách nebo na kolech po cyklostezce.  

Podzimní sběr hub

Penzion Orlov je pro hosty připraven celoročně. Krásně je u nás v každém ročním období. Příjemný pobyt si mohou příznivci houbaření užít v podzimních měsících. Ve smrčinách brdských lesů najdete třeba oblíbené hřiby hnědé, smrkové nebo žlutomasé a pod břízami se daří především kozákům nebo křemenáčům. Máte-li zájem o soukromý „průzkum“ zdejšího okolí a v těchto místech rostoucích hub, naše levné ubytování je vám k dispozici.  

Ráj pro turisty

Brdy jsou často (a právem) označovány za jednu z „kolébek“ naší turistiky. Není divu, vždyť už za první republiky sem ráda přijížděla spousta hostů. Chatami a různými rekreačními objekty se to zde jen hemžilo. Brdské hvozdy patří i nadále mezi nejčistší lesy České republiky, a proto jsou turisty vyhledávány dodnes.
Přijeďte se i vy přesvědčit, že je u nás krásně. Dobře a rádi se o všechny hosty v Penzionu Orlov postaráme. Přijet můžete i s malými dětmi nebo čtyřnohým mazlíčkem. Na procházkách zdejší nádhernou přírodou, po vyšlapaných lesních cestách, si užijí i maminky s kočárky. Báječným pobytem v osadě Orlov si může celá vaše rodina příjemně zpestřit všední dny.

Svatá Hora

Máte v oblibě toulky po české krajině a rádi trávíte dovolenou v tuzemsku? Přijeďte – na rekraci nebo prodloužený víkend – do naší osady Orlov. Báječně si zde užijí jak turisté, tak i vyznavači cykloturistiky anebo sběrači hub či lesních plodů. Skvělé zážitky si odsud odvezou také milovníci významných historických památek, mezi něž bezesporu patří i Svatá Hora. Známý barokní areál u Příbrami, který rozhodně stojí za to vidět. 

Penzion Příbram poskytne útulné a příjemné ubytování jak jednotlivcům či manželským párům, tak i rodinám s dětmi, partě přátel nebo zaměstnancům na firemním školení. Díky komfortnímu ubytování v selském stylu budete mít v našem penzionu opravdu pohodlné zázemí, včetně pečlivé obsluhy našeho personálu. Zavítat k nám můžete v každém ročním období, vždy je tu krásně!

Svatá Hora – poděkování za vyslyšené prosby

Lákají vás tajemné příběhy našich pamětihodností? Pak se Brdy a jejich okolí pro vás mohou stát zdrojem zajímavých a cenných informací. Při návštěvě zdejších památek můžete na vlastní oči vidět, o čem jste dosud třeba jen četli. Také prvopočátky poutního místa Svatá Hora jsou opředeny tajemstvím. Prastará pověst říká, že už ve 13. století byla na Svaté Hoře postavena půvabná kaplička. Údajně jako poděkování šlechetného rytíře, který se tak chtěl odvděčit Panně Marii za vyslyšené prosby a za ochranu před loupežníky.

Klášter Svatá Hora

Co je na pravdy na celé pověsti, se můžete přesvědčit, pokud s rodinou navštívíte Penzion Příbram a poté se na Svatou Horu vydáte. Zjistíte například, že (podle dochovaných svědectví) je zdivo původní kapličky stále součástí dnešní baziliky. Centrální svatyně je obklopena čtyřmi kaplemi a byl zde vybudován také klášter Svatá Hora. Do areálu vede z města Příbram 343 schodů (na 400 m). Výstup po dlouhých schodech se ale vyplatí, a to i kvůli známé sošce Panny Marie Svatohorské, vyřezané samotným prvním arcibiskupem pražským Arnoštem z Pardubic.

Po stopách našich předků…

Ubytování v našem penzionu si můžete rezervovat celoročně, podle vašeho přání. Prohlédnete-li si poutní místo Svatá Hora, máte možnost navštívit i další nádherné skvosty. Brdy jsou skutečným rájem turistů, kteří milují nedotčenou přírodu i historické památky. Přijeďte se k nám podívat, rádi se o vás postaráme!

Hornické muzeum

Plánujete, kam se letos s rodinou vydáte na dovolenou? Uvažujete o tom, kde lze báječně strávit prodloužený víkend? Přijeďte k nám! Penzion Orlov vám nabídne příjemné ubytování a kvalitní služby za výhodné ceny. A věřte, že nudit se v nádherné lokalitě Středních Brd rozhodně nebudete. Čeká na vás spousta zajímavých míst, které stojí za to prozkoumat. Navštívit můžete třeba známé Hornické muzeum Příbram. Skládá se hned z několika expozic a poboček, včetně tajemných štol. Návštěva tohoto muzea bude úžasným zážitkem nejen pro dospělé, ale i pro vaše zvídavé potomky.  

Výlety pěšky či na kole

Ubytování Příbram je strategickým bodem pro všechny vaše výlety a toulky po zdejším kraji. Vydávat se můžete s rodinou či přáteli na pěší túry nebo je možné jezdit po trasách určených pro cyklisty. Horská kola rozhodně nenechte zahálet doma, v našem kraji si je dosyta užijete. Navíc je v areálu našeho penzionu všem hostům k dispozici úschovna, kde si kola můžete bezpečně uložit.

Navštivte Hornické muzeum

Pokud k nám zavítáte, může se Hornické muzeum Příbram stát cílem jednoho z vašich výletů a současně příjemným zpestřením zdejšího pobytu. V zajímavém muzeu je možné zhlédnout především stálou expozici věnovanou hornictví, ale k objektu patří i skanzen budov či historická a geologická expozice. Na místě se také dozvíte, že se jedná o největší hornické muzeum v České republice.

Pracovníci muzea však pečují rovněž o „nehornické“ expozice. Které to jsou? Třeba Památník Vojna u Příbrami (v 50. letech 20. století využívaný jako komunistický tábor), který je věnován obětem totality. Penzion Orlov se může stát výchozím bodem také pro váš výlet do skanzenu Vysoký Chlumec, v němž si můžete prohlédnout půvabné památky venkovské architektury. A to zdaleka není všechno… Zajímavé je například i muzeum zlata, které se nachází v lokalitě Nový Knín.

Jak se pracovalo v dolech…

Ubytování Příbram je samozřejmě připraveno také pro rodiny s dětmi. Své potomky pak můžete vzít po stopách zdejší důlní činnosti. Hornické muzeum Příbram vás zve například do Ševčínského dolu, kde si můžete prohlédnout opravdovou strojovnu nebo těžní věž. Vidět můžete také typickou hornickou chalupu ze 17. století či rozsáhlou mineralogickou expozici. V dole Vojtěch na vás pak čeká jízda důlním vláčkem nebo Mariánská štola. Chcete vše vidět na vlastní oči? Tak si neváhejte rezervovat pobyt v našem penzionu. Těšíme se na vás!

Penzion Orlov v Příbrami hodnocení